Luksusowy budynek hotelowy

przez Super User
Odsłony: 4345

Niepowtarzalny styl hotelu

Branża hotelarska nie jest łatwa, panuje w niej bowiem duża konkurencja, a Klienci zwłaszcza w przypadku wysokiej klasy hoteli są niezwykle wybredni. Dlatego też nawet najdrobniejszy detal może mieć duże znaczenie dla pozyskania klientów. Jednym z takich detali, choć wcale nie najmniejszym jest sam budynek, w którym mieści się hotel, w zależności od tego czy ma on w sobie coś wyjątkowego, czy też nie może przyciągać gości i stać się istotnym punktem marketingowym.

Nowoczesne hotele

Hotele w stylu nowoczesnym są projektowanie przede wszystkim jako połączenie betonu, stali i szkła, gdzie przeszklone powierzchnie stanowią niezwykle istotny element całej konstrukcji. Możemy się zatem w nowoczesnym hotelu spodziewać dużych okien, szklanych drzwi, barierek ze szkła oraz szklanych stopni na schodach, nikogo nie powinny dziwić również windy przeszklone z trzech stron.

 

Hotele z historią w tle

Niezwykle popularne są także hotele urządzane w historycznych budynkach. Ostatnimi czasy ogromnie modne stały się hotele i apartamenty w łódzkich loftach, czyli mieszczące się w zaadaptowanych do potrzeb hotelu pomieszczeniach dawnych fabryk i magazynów. W tego typu budynkach oraz wystroju wnętrza istotne znaczenie ma cegła. Z cegły wykonane są bowiem budynki powstałe w XIX i początkach XX wieku. Najczęściej aranżacje wnętrz w takim hotelu przywodzą na myśl styl industrialny gdzie surowa cegła stanowi również istotny element wystroju wnętrza. Budowlańcy, architekci i dekoratorzy wnętrz podczas renowacji oraz przebudowy tych miejsc korzystają z cegieł pochodzących z rozbiórki dawnych domów a także z produkowanych współcześnie, ale stylizowanych na ręcznie formowane cegieł. Cegła tego typu znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, można z niej wznosić ściany, może służyć jako element ozdobny domu, wygląda bowiem bardzo dobrze nawet nie otynkowana czy nie pomalowana, z cegieł tego typu wykonuje się także kominki, są one bowiem odporne na wysokie temperatury. Cegła bywa używana nie tylko w industrialnie urządzanych wnętrzach, również wykorzystywana jest przy odnawianiu dawnych zamków i pałaców, zwłaszcza tych związanych z Zakonem Krzyżackim, jak wiadomo Krzyżacy bowiem na potęgę wykorzystywali w swoim budownictwie cegłę. Bywa także używana podczas renowacji kamienic mieszczańskich, w których powstają wysokiej klasy hotele. Mogą się one wówczas pochwalić nie tylko wysokim standardem usług oraz doskonałą lokalizacją, ale również zabytkowym budynkiem i takimiż wnętrzami. Obcowanie z historią jest zaś dla wielu gości ekskluzywnych hotelów elementem, za który są skłonni zapłacić każdą cenę.

                                                        

Jak widać nie tylko jakość usług czy wygląd wnętrz mogą być wykorzystywane w marketingu hotelu do przekonania gości, aby zatrzymali się właśnie w tym konkretnym miejscu, również sam budynek, w pewnych okolicznościach staje się kartą przetargową – dlatego warto zadbać również o ten element hotelowego biznesu.