Luksus to nie tylko pięć gwiazdek

W Polsce powstaje coraz więcej hoteli, które należy określać mianem luksusowych, oto przykłady tych, na które zwracali uwagę goście.

 

H15 Boutique Hotel, Warszawa 

To pięciogwiazdkowy hotel, który zyskał uznanie w oczach użytkowników portalu Tripadvisor jako najlepszy hotel w kategorii „luksusowe”. H15 to hotel ulokowany w centrum Warszawy, w zabytkowej kamienicy, w której przed wojną miesiła się sowiecka ambasada. Do dyspozycji gości pozostają pokoje z balkonami oraz bez. W każdym apartamencie znajduje się telewizor LED, dostęp do telewizji satelitarnej, dostęp do internetu, ekspres do kawy. W hotelu znajduje się restauracji kuchni fusion i kuchni molekularnej. Hotel jest przyjazny zwierzętom i nie pobiera dodatkowych opłat za ich przebywanie w pokoju.

 

Pałac Pakoszów, Piechowice 

To pięciogwiazdkowy hotel mieszczący się w barokowym pałacu, wzniesionym w 1725 r., a wyremontowanym i zaaranżowanym na hotel w 2010 r. Jest to miejsce, które może poszczycić się zachwycającym parkiem i ogrodami. Pokoje są przestronne i podobnie jak salon w stylu weneckim, utrzymane w klimacie epoki, choć z nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak dostęp do internetu czy telewizor LCD. Hotel posiada również udogodnienia dla dzieci – po uprzednim poinformowaniu o tym obsługi podczas rezerwacji miejsca.

 

Metropolitan Boutique Hotel, Kraków

Na zakończenie warto wspomnieć o hotelu, który wygrał w rankingu użytkowników strony Tripadvisor – ich zdaniem najlepszym hotelem w Polsce, nie jest żaden pięciogwiazdkowiec, ale hotel butikowy w centrum krakowskiego Kazimierza. Hotel ten ma cztery gwiazdki, nocleg tam to koszt rzędu 378 – 797 zł. W hotelu znajdują się przestronne, nowocześnie urządzone, klimatyzowane pokoje, goście mają dostęp do bezpłatnego WIFI oraz telewizji satelitarnej. W łazience zamontowano ogrzewanie podłogowe. Codziennie serwowane są tam śniadania w formie bufetu, a restauracja serwuje dania kuchni polskiej i europejskiej. Obsługa jest sympatyczna i pomocna, co urzeka wielu gości.