Luksus na światowym poziomie

Trudno jest wybrać najbardziej luksusowe hotele na świeci, bowiem jest ich na naszym globie naprawdę sporo, a gro z nich znajduje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, są jednak hotele, które wyróżniają się na tle innych i właśnie o nich dziś chcemy opowiedzieć. 

 

Emirates Palace w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – wzniesienie tego hotelu pochłonęło 3 miliardy dolarów, jednak za tą cenę oddano gościom do użytku 394 obszerne apartamenty i ponad 40 sal konferencyjnych. Hotel zapewnia dostęp do prywatnej plaży oraz SPA, zaś wewnątrz można podziwiać importowane z 14 krajów marmury i kryształowe kandelabry. Choć na miano hotelu siedmiogwiazdkowego zasłużył inny hotel z Emiratów – Burdż al-Arab, to jednak Emirate Palace pozostaje najdroższym hotelem świata, za nocleg tutaj trzeba zapłacić około 30 tysięcy złotych, podczas gdy w Burdż al- Arab nocleg jest tańszy o 10 tysięcy. 

 

Mardan Palace Hotel w Antalyi (Turcja) – ten hotel to przykład rosyjskiego rozmachu, został on bowiem sfinansowany przez Telmana Ismailova, całe wnętrza wykonane są ze złota, kryształu i włoskiego marmur. W hotelu mieści się jeden z największych basenów świata zdolny pomieścić 1000 osób, zaś aby przy hotelu powstała biała plaża specjalnie sprowadzono 9 ton piasku z Egiptu. Budowa tego luksusowego hotelu kosztowała niemal 2 miliardy dolarów. Do dyspozycji gości pozostaje 17 barów, 10 restauracji, akwarium pełne egzotycznych gatunków ryb oraz prywatny konsjerż dostępny 24h na dobę. 

 

Palms w Las Vegas (USA) – hotel ten słynie przede wszystkim z apartamenty Sky Villa zaprojektowanego przez właściciela Playboya - Hugh Hefnera. Ten apartament mieści się na 34 piętrze wieżowca, znaleźć z nim można między innymi jacuzzi oraz basen z logiem Playboya na dnie i widokiem na Las Vegas, siłownie oraz stół do pokera, a także obrotowe łoże. 

 

To zaledwie kilka luksusowych hoteli na świecie, na które warto zwrócić uwagę, godne polecenia są także Hotel Atlantyda w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który jest obecnie największym hotelem świata, czy Four Seasons na Bora Bora, który składa się z domków na palach położony w otoczeniu lazurowych wód tamtego regionu świata.