Hotele ze strefą SPA

przez Super User
Odsłony: 496

Branża turystyczna w Polsce rozwija się wyjątkowo dynamicznie. Szczególnie dużym zainteresowaniem turystów cieszą się między hotele oferujące dostęp do strefy SPA. To doskonała okazja do tego, aby jednocześnie odpocząć oraz zadbać o swoje ciało. W takich luksusowych hotelach z powodzeniem zostanie nam udzielona informacja jak kompleksowo zadbać o swoje ciało, twarz i włosy.

 

W ramach oferowanych zabiegów upiększająco-relaksujących wymienia się między innymi:

  • masaże

  • saunę

  • zabiegi na twarz (w tym mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, kwas migdałowy czy maski). Jednak przed dokonaniem takiego zabiegu konieczna jest wcześniejsza konsultacja, podczas której wykwalifikowana osoba doradzi nam, jaki zabieg jest bezpieczny dla naszej skóry.

                                                                     

 

Masaże w strefie SPA

Wciąż najpopularniejszymi zabiegami zamawianymi przez turystów w strefach spa okazują się być różnorodne masaże. Do wyboru mamy między innymi masaże całego ciała, dłoni oraz twarzy. Taki masaż ma cudowne właściwości relaksujące. Pozwala między innymi pozbyć się wszelkich oznak stresu, dzięki rozluźnianiu poszczególnych mięśni na naszym ciele. W ramach pakietu pobytowego hotele oferują swoim gościom różnego rodzaju techniki masażu. Dostępny jest zatem nie tylko masaż klasyczny, ale również masaż czekoladą, olejkami aromaterapeutycznymi czy gorącymi kamieniami. Wiele z tych technik masażu nie tylko rozluźnia mięśnie, pobudza krążenie, ale również pomaga w redukcji cellulitu. Aby jednak mieć gwarancję bezpiecznego wykonania takich zabiegów w strefie SPA, hotele powinni zatrudniać jedynie wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Stały kontrakt z kliniką rehabilitacyjną czy masażystami jest niezwykle istotny dla ceniących się na rynku hoteli. O skuteczności takich profesjonalnych technik masażu można więcej dowiedzieć się wchodząc w link - http://klinika-rehabilitacji.eu). Dlatego odwiedzając hotel, w którego ofercie znajdują się masaże, powinniśmy dokładnie sprawdzić kwalifikacje personelu. To w ich ręce w końcu oddajemy swoje ciało i zdrowie.

 

Regulamin hotelu oraz strefy SPA

Niemal każdy hotel oraz strefa SPA posiadają własny regulamin, do którego każdy odwiedzający powinien się dostosować. Dzięki temu uzyskamy cenne informacje dotyczące między innymi tego jak należy się przygotować i co zabrać ze sobą na wybrany zabieg. Przed wykonaniem zabiegu zalecane jest również skonsultowanie się z pracownikiem SPA w sprawie przeciwwskazań do wykonania jakiegoś rytuału upiększającego. Zawsze powinniśmy poinformować masażystę czy kosmetyczkę o wcześniej przebytych chorobach, alergiach czy innych dolegliwościach, które mogą mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo wykonania zabiegu.

 

Hotel i ilość gwiazdek

Jeśli do tej pory nie zastanawiamy się na jakiej zasadzie hotele i inne ośrodki wypoczynkowe mają przyznawane gwiazdki, to czas najwyższy to zmienić. Takie odznaczenia mają za zadanie informować turystów o standardzie danego hotelu. Wpływ na standard hotelu ma jednak wiele czynników. Dotyczy to między innymi lokalizacji hotelu, wielkości i standardy wyposażenia apartamentów oraz kompetencji obsługi. Również zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników strefy wellness przyczynia się do nadania hotelowi wyższego statusu.