Standard, który nie mieści się w skali

Skala standardów hotelowych obejmuje zakres od 1 do 5 gwiazdek, jednak coraz częściej pojawiają się hotele, które reklamowane są jako sześciogwiazdkowe. Są to hotele, których oferta znacznie wykracza poza udogodnienia w hotelach pięciogwiazdkowych. Jednak trzeba tu zaznaczyć, że owe sześć gwiazdek hotele nadają sobie same, bowiem klasyfikacja hotelowa nie przewiduje wyższego standardu niż ten na pięć gwiazdek.

 

Standardem w tego typu hotelach są wszystkie udogodnienia, które oferują hotele pięciogwiazdkowe (odsyłamy od artykułu o 5 gwiazdkowych hotelach), a ponadto dodatkowe atrakcje, które wykraczają poza skalę klasyfikacyjną. Ponieważ nie istnieje jedna skala, która pozwalałby na określenie co powinien mieć hotel sześciogwiazdkowy, przyjrzymy się ofercie miejsc, które nadały sobie te 6 gwiazdek.

 

Royal Palm w Marakeszu – noc w najtańszym hotelu pokoju tam 250 euro, a za nocleg w penthousie należy zapłacić co najmniej 2300 euro. Czym wyróżnia się ten hotel na tle innych? Po pierwsze usytuowany jest w sposób, który zapiera dech w piersi widokiem zza okien. Na terenie hotelu mieści się jedna z najlepszych restauracji w kraju, zaś do największych rozrywek należy zaliczyć SPA i fitness, które udostępniają niezwykłe i bardzo wymyślne zabiegi kosmetyczne oraz lekcje gry w tenisa, golfa oraz liczne zajęcia sportowe.

 

 

Conrad Palacio da Quinta Resort & SPA w Portugalii – jednym z głównych udziałowców tej inwestycji był Jose Mourinho, trener Realu Madryt, który w hotelu posiada własny apartament, co podwyższa jeszcze cenę pokoi i penthousów. Hotel został wybudowany pod luksusową marką Conrad należącą do Hilton Worlwide, na powierzchni 7 hektarów, jest to w zasadzie resort, a nie hotel. Przewidziano w nim 158 pokoi hotelowych oraz 70 mieszkań, które nabywcy mogli kupić za cenę od 1 do 3 milionów euro. Nocleg w tym hotelu oznacza prywatnego kucharza i kamerdynera oraz usługi konsjerża dostępne 24 h/dobę. W hotelu funkcjonuje również prywatne lotnisko oraz przystań dla jachtów.